Czy potrzebuję kremu do pielęgnacji twarzy?

 

Jeśli masz suchą skórę, możesz mieć problem ze znalezieniem kremu do twarzy is clinical. Możesz być zdezorientowany co do najlepszego kremu nawilżającego lub serum bezolejowego. W tym artykule wyjaśnimy różne rodzaje produktów do pielęgnacji skóry dostępnych na rynku. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co jest odpowiednie dla Twojej skóry. Możesz również dowiedzieć się o retinolu i serum bezolejowych. Poniżej wymieniono niektóre z najpopularniejszych rodzajów kremów do twarzy.

Jeśli zastanawiasz się, czy potrzebuję kremu do pielęgnacji twarzy? Istnieje wiele rodzajów kremów, ale możesz wybrać te, które odpowiadają Twojemu typowi skóry i celowi, który próbujesz rozwiązać. Niektóre kremy do twarzy zawierają składniki przeciwstarzeniowe, takie jak witamina E i resweratrol, które rozjaśniają cerę i łagodzą stany zapalne skóry. Inne zawierają ceramidy, które są naturalnymi białkami znajdującymi się w zewnętrznych warstwach skóry. Ceramidy są niezbędne dla zdrowia skóry, ale u osób starszych zazwyczaj są one zmniejszone. Gliceryna to naturalny humektant, który naprawia skórę, a kwas mlekowy jest złuszczającym środkiem do usuwania martwych komórek naskórka.

Tonik jest niezbędnym elementem Twojej pielęgnacji skóry. Dobry tonik pomaga Twojej skórze odzyskać naturalną równowagę pH i odświeża ją. Jeśli masz cerę trądzikową, poszukaj toniku z kwasem salicylowym, natomiast osoby o skórze suchej lub wrażliwej powinny wybrać toniki nawilżające bez alkoholu. Kwas hialuronowy i gliceryna są doskonałymi środkami nawilżającymi. Możesz również używać toników w formie żelu, aby Twoja skóra była świeża i elastyczna.

Tonery mają wiele zastosowań. Większość ludzi je ignoruje, ponieważ nie zmniejszają porów. Jednak nowe rodzaje tonerów mogą przynieść wiele korzyści, w tym przeciwutleniacze, pochodne witaminy B i kwasy tonizujące. Każdy rodzaj tonera ma na celu rozwiązanie innego problemu ze skórą, dlatego ważne jest, aby wybrać taki, który będzie dla Ciebie odpowiedni. Możesz wypróbować tonik przed nałożeniem cięższego kremu do twarzy cellulit.

Krem nawilżający powinna stosować każda kobieta, nawet jeśli jej skóra jest tłusta. Lekkie środki nawilżające są dobre dla skóry tłustej. Pozostawiają skórę miękką i elastyczną. Najskuteczniejsze są nałożone na lekko wilgotne. Niektóre kremy zawierają kwas hialuronowy. Te substancje aktywne zwalczają stany zapalne i łagodzą skórę. Dobry krem nawilżający pomoże zapobiec wysuszeniu skóry. Aby znaleźć najlepszy krem do twarzy, przeczytaj etykietę.

Nawilżacze utrzymują nawilżenie skóry i wzmacniają jej barierę ochronną. Jeśli masz suchą skórę, wybierz lżejszą, która szybko się wchłania. Nie będzie mechacić się pod makijażem. Jeśli Twoja skóra jest wyjątkowo sucha, wypróbuj grubszą, zawierającą ceramidy i kwas hialuronowy. Te składniki są niezbędne do utrzymania wilgoci. Nawilżacze chronią również skórę przed słońcem propolis.

Wybierając bezolejowe serum do twarzy, wybierz takie, które będzie pasować do Twojej porannej rutyny. Formuły bezolejowe mogą być trudne do zastosowania na skórze, więc upewnij się, że postępujesz zgodnie z odpowiednią procedurą. Pierwszym krokiem jest peeling, który usunie wierzchnią warstwę zanieczyszczeń i martwych komórek naskórka. Pozwoli to Twojemu serum wniknąć do skóry właściwej i zapewnić czystszą, zdrowszą skórę.

Następnie zastanów się, jakich składników szukasz w beztłuszczowym serum do pielęgnacji twarzy. Przeciwutleniacze mogą naturalnie rozjaśnić skórę i pomóc w walce z trądzikiem. Przeciwutleniacze, takie jak witamina C, są pomocne, ponieważ zwalczają bakterie powodujące trądzik. Możesz również poszukać produktu do pielęgnacji twarzy, który zawiera kwas kojowy lub arbutynę, które mogą pomóc w oczyszczeniu porów. Szukaj również produktów bezzapachowych, aby zminimalizować ryzyko podrażnienia skóry.

Serum to najsilniejszy produkt do codziennej pielęgnacji skóry. Ma za zadanie wniknąć w głąb skóry i dostarczyć skoncentrowaną dawkę składników aktywnych. Serum mogą również zawierać miejscowe retinole i przeciwutleniacze, które mogą pomóc wyrównać koloryt skóry. Serum mogą również pomóc w zwalczaniu zaczerwienień i innych oznak starzenia, w tym wyprysków i pigmentacji. Dobre serum może również zwalczać oznaki starzenia, przywracając blask skórze i redukując drobne zmarszczki.

Retinol jest popularnym składnikiem wielu kremów do pielęgnacji twarzy. Jednak ważne jest, aby zrozumieć, jak bezpiecznie stosować retinol. Istnieje kilka środków ostrożności, które należy podjąć przed użyciem tego składnika. Retinol jest bardzo wrażliwy na słońce, więc używaj go ostrożnie i używaj go tylko wtedy, gdy naprawdę tego potrzebujesz. Podczas stosowania retinolu należy również nosić krem z filtrem, ponieważ ekspozycja na słońce może zmniejszyć jego skuteczność.

Kremy do pielęgnacji twarzy Retinol są zazwyczaj dostępne w stężeniu od 0,0015 procent do 1 procent. Wiele z nich znajduje się gdzieś pośrodku, a Komitet Naukowy ds. Bezpieczeństwa Konsumentów zaleca 0,3 procent dla kremów do twarzy i rąk. Jeśli masz wrażliwą skórę, spróbuj użyć kremu z retinolem o niskim stężeniu, aby sprawdzić swoją tolerancję. Podobnie silniejsze stężenia mogą powodować podrażnienie.

Retinol doskonale nadaje się do pobudzania obrotu komórkowego i stymulacji kolagenu. Jednak niektóre kremy do twarzy z retinolem bardzo wysuszają, dlatego należy je stosować ostrożnie. Ogólnie rzecz biorąc, retinol najlepiej jest stosować jako produkt pośredni i zawsze należy zaczynać od produktu o niskim stężeniu i iść w górę. Należy również unikać produktów zawierających alkohol lub parabeny.

Jedną z kluczowych zalet retinolu jest to, że zmniejsza widoczność zmarszczek i drobnych linii. Ten składnik stymuluje również produkcję gruczołów kolagenowych i łojowych, dzięki czemu skóra jest jędrniejsza i zdrowsza. Oprócz poprawy tekstury skóry, retinol może również pomóc w usuwaniu ciemnych plam. Przypisuje się jej leczenie trądziku i zmniejszenie oznak starzenia. Ale jak retinol działa na trądzik i zmarszczki?

Domowe zabiegi złuszczające mogą być dobrym sposobem na osiągnięcie tych samych rezultatów bez stosowania kremu do pielęgnacji twarzy. Na skórę nakładany jest chemiczny lub mechaniczny peeling w celu usunięcia martwych komórek. Złuszczające substancje chemiczne zazwyczaj zawierają alfa-hydroksykwasy, ale dostępne są również enzymy owocowe. Wiele z tych chemikaliów ma więcej zalet niż tylko złuszczanie. Peelingi mechaniczne działają poprzez fizyczne usuwanie martwych komórek naskórka. Te produkty mogą być szorstkie, ale wiele z nich jest delikatnych.

W przeciwieństwie do peelingów, zabiegi złuszczające na twarz nie wymagają stosowania kremu pielęgnacyjnego. Zamiast tego używają chirurgicznego skalpela, aby delikatnie zeskrobać górną warstwę martwych komórek skóry, odsłaniając nową, bardziej promienną powierzchnię. Daje to gładki, bardziej miękki wygląd i jest bezpieczny dla większości rodzajów skóry. Zabiegi te trwają zaledwie 20 minut i są bezbolesne. Istnieje wiele różnych zabiegów złuszczających i ważne jest, aby wybrać taki, który najlepiej pasuje do Twojego rodzaju skóry i budżetu.

Podczas gdy niektóre zabiegi złuszczające pozostawiają skórę suchą, zaczerwienioną i łuszczącą się, nie potrzebujesz kremu do pielęgnacji twarzy, aby czerpać korzyści. Nałóż cienką warstwę produktu na skórę w celu złuszczania i postępuj zgodnie z harmonogramem, który najbardziej Ci odpowiada. Złuszczanie nigdy nie powinno zastępować kremu pielęgnacyjnego, ale może sprawić, że Twoja skóra będzie wyglądać na czystszą, jaśniejszą i gładszą.